O projekcie

Projekt “Wygrywaj Wolontariat” to wyjątkowe wydarzenie w polskim wolontariacie! Jego celem jest wzmocnienie potencjału organizacji obywatelskich poprzez propagowanie i zwiększanie wiedzy o konkretnych kompetencjach, których nabywają ich wolontariusze. Chcemy umacniać pozytywny wizerunek wolontariatu jako aktywności rozwojowej, przynoszącej korzyści zaangażowanym wolontariuszom.

Udział w projekcie sprawi, że zarówno koordynatorzy/koordynatorki jak i wolontariusze/wolontariuszki inaczej spojrzą na nabywane kompetencje, które rozwinęli dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, a same organizacje zyskają nowoczesne narzędzie do doskonalenia programów wolontariackich. Wzmacniamy, uczymy i rozwijamy wolontariat!

Co zyskujesz biorąc udział w projekcie? Och, wiele superanckich rzeczy!

Grę “Wygrywaj Wolontariat” (w wersji pudełkowej lub do samodzielnego wydruku)
Gra, poza dawaniem informacji zwrotnej o satysfakcji i zaangażowaniu w wolontariat przez wolontariuszy, będzie w jasny sposób przedstawiać, jakie kompetencje zostały przez nich rozwinięte. Dzięki temu Wasza organizacja posiądzie wiarygodne dane mówiące o korzyściach uczestnictwa w wolontariacie. Mechanika gry ułatwia rozmawianie o różnych aspektach wolontariatu i rzeczach trudnych, o których nie jest łatwo komunikować wolontariuszom - a stanowi to bezcenną wiedzę i informację zwrotną dla organizacji, które mogą dzięki tej wiedzy udoskonalać swoją współpracę z wolontariuszami.
Materiały wideo wspomagające korzystanie z narzędzia
Używanie gry będzie proste dla koordynatorów/koordynatorek i wolontariuszy/wolontariuszek. Niemniej treści, które za nią stoją są złożone. Dlatego instrukcja w grze ma stanowić wariant uproszczony, a jej rozwinięcie omówimy w serii 3 filmów trwających kilka minut, publikowanych m.in. na YouTube.
Dostęp do grupy facebookowej programu
Koordynatorzy i koordynatorki wolontariatu biorący udział w projekcie otrzymają miejsce, w którym będą mogli wymieniać się wiedzą i doświadczeniami zarówno tymi związanymi z projektem, jak i z ich codzienną pracą. Celem istnienia grupy jest stworzenie ogólnopolskiej społeczności wspierających się wzajemnie osób reprezentujących organizacje pozarządowe z różnych dziedzin, które wykorzystują innowacyjne, zgrywalizowane narzędzia, takie jak nasza gra.
Współtworzenie ogólnopolskiego projektu
Wybrane organizacje wezmą udział w testach gry, mając tym samym bezpośredni wpływ na jej ostateczną formę. Będziemy również promować Waszą organizację w naszych mediach społecznościowych, jako profesjonalnego organizatora wolontariatu. Dodatkowo, każda z organizacji otrzyma raport działania narzędzia we własnej organizacji oraz skonsolidowany raport wszystkich organizacji biorących udział w projekcie, pokazujący Waszą organizację na tle innych. Sami jesteśmy ciekawi czy kompetencje rozwijane w różnych organizacjach istotnie się od siebie różnią :)
Zmiana wizerunku wolontariatu
Gra, którą Wam oferujemy jest narzędziem absolutnie nowatorskim, tworzonym z epickim rozmachem. Zasięg naszego programu przewiduje udział 1400 organizacji, które staną się pionierami w dziedzinie rozwoju polskiego wolontariatu. Wszelkie wydarzenia związane z grą i projektem będą podstawą do promocji, popularyzacji wolontariatu, a tym samym - rozwoju organizacji. Krótko mówiąc - będziemy wspólnie zmieniać świat!

Do udziału w projekcie zapraszamy organizacje, które:

Udział w projekcie wymaga od Ciebie dwóch rzeczy:

Zgłoś się do projektu, a wszystko Ci wyjaśnimy! Przycisk rejetracji znajdziesz na stronie głównej

Przebieg projektu

Rejestrujesz się na stronie → Otrzymujesz maila powitalnego, a następnie oczekujesz na wynik rekrutacji → Jeśli spełniasz wymagania projektu - otrzymujesz maila z tokenem niezbędnym do raportowania rozgrywek → Śledzisz pilnie naszą stronę i media społecznościowe, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, aż we wrześniu... → Otrzymujesz grę! Rozpakowujesz ją i zaczynasz swoje doświadczenie z tym narzędziem! → Rozgrywasz grę z wolontariuszem/wolontariuszką → Raportujesz rozgrywki na tej stronie w zakładce “Dodaj raport” → Wypełniasz kwestionariusz ewaluacji na koniec projektu → Otrzymujesz certyfikat i nasze podziękowanie za udział w projekcie! :)